ПН-ПТ   9:00 - 19:00   /GMT +2/

  +380 44  228-66-44


  Все про трубки

  Історія люльки для куріння бере свій початок у цивілізації майя і індіанців Центральної Америки. Трубки, виявлені в курганах, свідчать про високу культуру куріння тютюну. Глиняні і кам'яні трубки, на яких часто зустрічаються зображення тварин і людей дуже ретельно, детально опрацьовані. Найпоширенішими в Північній Америці були трубки з чашкою з м'якого червоного каменю, який індіанці називали «курильним каменем». Трубки робили і у вигляді фігурок людей, були серед них дуже оригінальні, виконані у формі літери V - два порівняно коротких кінця вставляли в ніздрі і таким чином курили. У Південній Америці із-за природних умов і традицій трубки виготовляли переважно з деревини тропічних дерев. У Європі вироби з тютюну, а отже і трубки, стали відомі після відкриття Америки, тобто після 1492-го року. Тривалий час куріння тютюну вважалося заняттям бісівським, засуджувалося і навіть переслідувалося. У Португалії та Іспанії за паління можна було потрапити й у в'язницю. Може бути, саме тому іноді і тепер роблять трубки з чашками у вигляді голови риса.
  Першою європейською країною визнала тютюн стала Англія. У шістнадцятому столітті Англія активно створювала в Північній Америці свої колонії, і тютюн був однією з вигідних статей доходу. Тоді ж виникли перші трубкові мануфактури - спочатку в Англії (1575 р., Броселі), а потім у Голландії - тут з 1617 р. центром трубкового виробництва стало місто Гуда в місцевості, багатої високоякісної глиною. До середини XVII століття більше половини працездатного населення Гуди було зайнято у цій галузі, а в 1641 р. тут була заснована гільдія виробників трубок. Люльки з Гуди поставлялися в усі європейські країни і копіювалися місцевими виробниками. Їх форма була досить проста - невеликі чашечки під прямим кутом до черешку, іноді "каблучок"-підставка, довжина від 10 до 80 см. Улюбленою моделлю в Голландії була довга трубка Gouwenaar. З середини XVIII століття в Гуді виробляють і більш витончені трубки, прикрашені живописом або різьбленням, покриті глазур'ю і поліровані. Найкрасивіші зразки ставали предметами розкоші. Глиняні трубки робляться в Гуді і в наші дні. У британських школах молодих людей навіть спеціально навчали палити трубку. Працювали англійські трубкові мануфактури в основному на власний ринок із-за проблем з транспортуванням. А майстри міста Стаффордшир, наприклад, створювали хитромудрої форми трубки, довжиною до декількох метрів, виключно в декоративних цілях. Пізніше, в XIX-XX століттях, тут народилися такі знамениті марки, як GBD, Comoy's, BBB, Charatan, Millville, Peterson, Ashton і, звичайно ж, Dunhill. Останньою "революцією" стала популяризація трубок з металевим держаком - Falcon.
  У Франції виробництво глиняних трубок почалося з копіювання голландських і поступово сконцентрувалося в двох центрах - на фабриці в Сент-Омер і в Арденнах, де влаштувалася знаменита своїми скульптурними трубками фірма "Gambier". Найпопулярнішою моделлю останньої була трубка Jacob у вигляді голови довгобородого жителя Сходу. Оскільки Франція майже безупинно знаходилася в стані війни, трубки тут міцно ввійшли в армійський побут, і з'явилася потреба в менш тендітному, ніж глина, матеріалі. До відкриття бріара з'явилися металеві трубки, які називають ще "мушкетерськими", але вони швидко нагрівалися. Офіцери французької армії курили срібні трубки, чаші яких були забезпечені теплоізоляційним покриттям.
  У Пруссії з середини XVIII століття провідними виробниками трубок були фабрики в Стеттіне і Кенігсберзі. Пізніше тут увійшли в моду порцелянові трубки. Перша фабрика виробів з порцеляни в Мейссене випускала, серед іншого, і чаші для трубок (у XVII столітті вже з'явилися окремі мундштуки - з вишневого дерева, рогу, бурштину та інших матеріалів). Порцелянові трубки жаростійкі і дають багаті декоративні можливості.
  Трубки в країнах Сходу були переважно з глиняними чашами, а мундштуки, наприклад довгі для кращого охолодження диму, робили з жасмину, дорогі мундштуки виготовляли з бурштину.У XIX столітті в Китаї люльки курили в місцевих питних закладах. Африканські курильні трубки були настільки ж різноманітні за формою, матеріалами, способом обробки, як і інші предмети народної творчості. У справу йшло все: дерево, глина, кістки, роги, бивні тварин, іноді метали. Робили трубки і з мініатюрних висушених гарбузів. В Азії та акваторії Тихого океану були популярні трубки з бамбука. У довгий шматок бамбука перпендикулярно врізали або маленький бамбуковий циліндр, або порожнисті висушені гарбузики.
  До початку XVII століття трубки були маленькими через дорожнечу тютюну. Вони рідко були довші 10-15 см, а внутрішній діаметр чаш становив близько 7 мм. До середини XVII століття вже існували трубки до 36 см завдовжки, а в XVIII столітті виготовлялися трубки "Аldermen" до 60 см у довжину, прикрашені геральдичними мотивами. Крім глини, було випробувано багато матеріалів для виготовлення трубок - деревина бука, дикої вишні, в'яза, волоського горіха та інших твердих порід; слонова кістка, венеціанське скло і навіть мармур. Щоб уникнути гіркого присмаку дерев'яні трубки викладалися зсередини глиною, а фабрика в Ульмі робила з середини XVII століття дерев'яні трубки зі срібними наповнювачами. Але всі дерев'яні трубки мали один спільний недолік - від впливу тепла і тютюну вони рано чи пізно псувалися.
  Більш ніж за 100 років до відкриття бріара в Угорщині з'явилися пінкові трубки. Пінка (meerschaum) - це природний мінерал, силікат магнію, що за кольором нагадує морську піну, дуже легкий і пористий. Мінерал цей, однак, рідкісний, і добувається він майже виключно в Туреччині, а з 1961 р. і не експортується звідти у зв'язку з державною монополією. Тому пінкові трубки досить дорогі. А до оголошення монополії, з початку XIХ століття в Європі, особливо в Австрії і Угорщині, з пінки робилися дуже красиві трубки, які іноді ставали справжніми витворами мистецтва, особливо з бурштиновими мундштуками. Перші трубки з бріара - нині найпопулярнішого матеріалу - з'явилися в першій половині XIХ століття на півдні Франції. Бріар, деревоподібний щільний наріст між коренем і стовбуром чагарнику сімейства вересових (Erica Arborea), що росте в Середземномор'ї, Алжирі, Марокко. Бріар хороший як матеріал для трубок тим, що при зрілому "віці" деревини - не менше 30 років - він жароміцний, твердий, довговічний і стійкий до впливу тютюну, піддаючись при цьому обробці. До того ж текстура бріара дуже красива. Центром світового виробництва бріарових трубок став французьке місто Сент-Клод, відомий своєю багатою традицією деревообробних ремесел.
  Згідно зі статистикою, через якість деревини на тисячу бріарів припадає тільки три класи de luxe. У світі існують сотні фірм, які виробляють трубки. Найбільшим виробником є Італія. Фірми Savinelli, Brebbia випускають як масові, недорогі, так і елітні, ексклюзивні моделі трубок. А ось Cavicci, Ser Jacopo, Mastro De Paia дешевих моделей взагалі не роблять. Ще один найбільший виробник трубок - Франція. Там зосереджені всесвітньо відомі фірми Butz-Choquin, Chacom, Comoy, Ropp, Lacroix, Genod. Багато трубок випускають у Великобританії. Це як недорогі масові трубки типу Falcon, Dr.Plumb, Dr. Max, так і елітні зразки Ashton, Davidoff, Dunhill. Вважається, що Альфред Данхілл почав ставити на мундштуках своїх трубок білі крапки з слонової кістки для того, щоб шанувальники відразу впізнавали трубки його фірми. В Ірландії фірма Kapp & Peterson робить трубки Peterson, які прославив на весь світ Шерлок Холмс. Одні з найдорожчих елітних трубок у світі виробляють у Данії. У Данії є багато чудових фірм: W.O.Larsen, Stokkebye, Nording. Sven Bang, Karl Eric.

  Куріння трубки
  Якщо Ви палите трубку - значить, Ви, як мінімум, гідний представник сильної половини людства. Куріння трубки - справжнє мистецтво. По-перше, трубка повинна бути добре обкуреною. У результаті обкурювання трубки всередині чаші утворюється захисний шар нагару, так як від необкуренна трубка пощипує язик. Існує багато способів обкурювання трубки, один з них, змастити трубку зсередини медом (тільки для дерев'яних трубок), так як мед швидко карамелізується і створює відмінну основу для нагару.
  Тютюн перед набиванням слід розтерти між пальцями, щоб склеїлися листи відокремилися один від одного. При першому курінні, трубку заповнюють на одну третину обсягу чаші, потім протягом двох тижнів потроху додаючи кількість тютюну, поступово доводять до повного обсягу чашу. Набиваючи трубку, потрібно залишити 2 мм до верхнього краю, тому що при курінні тютюн трохи підніметься. Одним з важливих умов є те, що трубку потрібно палити тільки один раз на день, щоб вона встигала, як слід просохнути. Цей курець повинен мати, як мінімум, чотири трубки і палити тільки якісний тютюн.
  Правильне набивання трубки для куріння забезпечить справжнє задоволення. У міру наповнення чаші тютюн треба утрамбовувати, при повному заповненні, тютюн повинен трохи прогинатися під пальцями. Коли трубка забита занадто щільно, вона тягнеться тяжко, її важко курити. А коли надто вільно, то тютюн тліє швидко, трубка сильно нагрівається. Тютюн повинен горіти рівномірно, без зусиль з боку курця. У процесі куріння можна утрамбовувати тютюн. Якщо трубка згасла, то треба видалити з неї всю золу і розкурити люльку знову. Щоб запалити люльку, користуйтеся тільки дерев'яними сірниками або бутановими запальничками. Прикурювання трубки - це процедура, що складається з двох частин: спочатку запаліть весь верхній шар тютюну, потім акуратно примніть вугілля, яке зазвичай піднімається над краями трубки, спеціальним ущільнювачем і знову запаліть трубку. Ваша трубка буде горіти довго, якщо Ви періодично будете злегка придавлювати вугілля і злегка дмухати в трубку. Коли ваша трубка занадто сильно нагрілася, і ви не можете її тримати в руках, це означає, що Ви курите занадто швидко. У такому випадку просто покладіть її в попільничку і дайте охолонути кілька хвилин, потім можете знову прикурити. Але ніколи не стукайте трубкою по твердим предметам, тому що більшість трубок ламаються саме таким чином. Після того, як Ви витрусили вугілля, протріть трубку спеціальним очисником через стовбур до чаші. Ніколи не паліть трубку, поки не почистите її, інакше з'явиться неприємний присмак. Постійно палити одну трубку не можна: хоча бріар - міцний і жаростійкий матеріал, дерево все ж вбирає вологу. Тому трубка повинна відпочити і добре провітритися. В ідеалі трубку з бріара потрібно палити не частіше разу на день.

  Вибір трубки
  "Покажіть мені трубку, і я скажу який її власник"
  При усьому величезному розмаїтті видів існує єдине правильне правило вибору трубки - головне, щоб вона комфортно відчувалася у роті. Це визначається, перш за все, формою трубки і її вагою. Вибір трубки з фільтром або без нього залежить від Ваших переваг.

  Види трубок
  Трубка - це прекрасний подарунок. Крім куріння вона може приносити естетичне задоволення, а також стати прекрасним доповненням інтер'єру. Трубку, так само як і годинник, можна віднести до предметів, що підкреслює соціальний статус її власника.

  Billiard
  Висока циліндрична чаша, прямий мундштук.

  Apple
  Округла чаша, прямий мундштук.

  Pot
  Майже як Billiard, але чаша значно менша по висоті і має більш товсті стінки (частіше за все важка трубка).

  Canadian
  Теж схожа на Billiard, але має більш довгу основу чаші і короткий мундштук.

  Lovat
  Дуже довгу підставу чаші і дуже короткий округлий мундштук.

  Bulldog
  Уздовж самої широкої частини чаші проходить паз, мундштук має прямокутний профіль.

  Bent

  Об'єднує досить велику групу трубок. Чаші можуть мати саму різноманітну форму, мундштук зігнутий .

  Dublin
  Чаша широка на кінці і стає вже до основи, має нахил по відношенню до мундштука.

  Prince
  Сферична приплющена чаша, довгий злегка вигнутий вниз мундштук .

  Freehands
  Трубки, виготовлені вручну.

  Найдорожчі трубки - так звані Freehand, повністю вирізані вручну, вони є ексклюзивним товаром. Кращою вважається трубка, виконана з бріара (кореня вересу), вік якого не менше 80-100-та років, з прямими деревними смугами-розводами, спрямованими знизу вгору, або з текстурою у формі завитків. Такі трубки вкрай рідкісні і відносяться до вищої категорії. Люльки з бріара роблять всього декілька фірм, серед них найвідоміші італійські "Savinelli", "Anatra", "L. Viprati", "Armellini".

  Догляд за люлькою. Аксесуари.
  Щоб повною мірою насолодитися смаком і ароматом тютюну під час куріння, необхідно постійно доглядати за люлькою, що в свою чергу продовжить життя Вашої трубки. По-перше, стежте за товщиною вугільної кірки, - її товщина повинна бути приблизно 1-1,5 мм, щоб чаша не стоншувалася в процесі куріння. Не можна перегрівати трубку - це трапляється, якщо палити її дуже швидко, курити на вулиці або протязі. Дуже важливо після куріння дати трубці відпочити і провітритися. За цей час дерево приймає початкову форму і розмір, що змінилося через підвищення температури під час куріння. Тому, якщо Ви палите трубку кілька разів на день, Вам слід мати кілька трубок і чергувати їх при курінні. Зберігайте трубку поза досяжності сонячних променів, в сухому прохолодному місці. Буде добре, якщо трубка буде зберігатися в спеціальному дерев'яному ящичку, що має внутрішню оббивку з м'якого матеріалу. Слідкуйте за станом чаші і мундштука, при можливості поліруйте чашу зовні шматком щільної тканини. Тримайте мундштук сухим, для цього регулярно прочищайте його спеціальним йоржиком або за допомогою пижа. Не намагайтеся витягнути мундштук, коли трубка ще не охолола - це може призвести до деформації основи трубки і, як наслідок, до звуження або розширення отвора для мундштука. Не вибивайте люльку об тверді предмети. Краще скористайтеся спеціальним ножем, існують спеціальні попільнички з пробкою для вибивання трубок. Дуже важливо мати правильний комплект по догляду за трубкою.
  Для чищення димового каналу Вам потрібно спеціальна щіточка, а для набивання тютюну - так звана топталка. Існують спеціальні потрійні ножі для чищення трубки, які складаються, як правило, з трьох частин. Перша - трамбування для ущільнення тютюну, щоб він краще горів. Коли тютюн спалахує, він завжди трохи вилазить, тому його потрібно трохи придавлювати. Друга частина - наконечник для чищення димового каналу, якщо він засмічується залишками тютюну. І третя - ложечка для вигрібання попелу з чашки трубки.

  Вибір тютюну
  Перевага у виборі тютюну залежить від самого курця. Кожен повинен знайти для себе найбільш підходящу суміш. Спочатку курець вибирає легкий тютюн, потім переходить на більш солодкий ароматизований, потім починає віддавати перевагу нейтральному тютюну з виразним ароматом. Вранці бажано вибирати тютюн м'якше, а ось під вечір, коли потрібно розслабитися, краще взяти що-небудь міцніше. Тютюн повинен мати певну вологість - він не повинен кришитися в руках у процесі набивання трубки. А надто висока вологість призведе до того, що тютюн не буде горіти.

  Virginia
  Як правило, в трубці куриться суміш з декількох видів трубкового тютюну, що складається з додаткових компонентів і основи, в якості якої використовуються такі сорти тютюну для люльки, як Вірджинія і Берлі. Люльковий тютюн Вірджинія вважається найбільш поширеним сортом тютюну, і кращі його сорти ростуть у штатах Вірджинія і Кароліна (США), хоча його плантації є в Бразилії, Африці, Індії та в Китаї.

  Golden Virginia
  Тютюн сорту Вірджинія сушать на відкритому повітрі або в спеціальних камерах, де він піддається температурній дії. Традиційно колір тютюну Вірджинія - світло-жовтий, тому нерідко цей люльковий тютюн називають ще золотистою Вірджинією. Світлий люльковий тютюн Вірджинія вважається більш м'яким і солодким сортом тютюну з середнім вмістом нікотину, що забезпечило йому велику популярність. Проте колір, аромат і насиченість цього тютюну багато в чому визначає тривалість його обробки - існує також тютюн для трубки Темна Вірджинія (Dark Virginia).

  Burley
  Люльковий тютюн Берлі також виростає в Сполучених Штатах Америки (штати Кентуккі, Теннесі, Північна Кароліна), проте його плантації можна зустріти в Мексиці і навіть на Україну. Берлі - сухий тютюн для трубки без природного вмісту цукру, що відрізняється своєю здатністю вбирати різні добавки. Тому процес його обробки включає в себе ароматизацію з використання меду чи інших компонентів. Особливій обробці піддається люльковий тютюн Берлі, що виростає в штаті Кентуккі: тютюн сушать над тліючим вугіллям, в результаті чого він виходить міцним, смолянистим і придатним, в більшості випадків, лише для використання як добавки (його частка має становити не більше 20% суміші) . Люльковий тютюн Берлі має більш яскраво виражений і інтенсивний смак, ніж Вірджинія, тому при створенні тютюнової суміші найважливішу роль відіграє правильне співвідношення цих двох сортів.

  Cavendish
  При застосуванні трубкового тютюну Вірджинія і Берлі зазвичай говориться і про Кавендіш , що представляє собою особливо оброблений тютюн цих двох сортів. Кавендіш є єдиним тютюном, який не вирощують, як традиційний люльковий тютюн, а виготовляють на фабриках. З Вірджинії отримують Чорний Кавендіш (Black Cavendish), що піддає тривалій обробці, після чого цей тютюн для трубки набуває характерну пряність.

  Latakia
  Наступним видом тютюну для трубки є Латакія - тютюн, який отримав свою назву від однойменного сирійського міста. Люльковий тютюн Латакія виробляють в Сирії і на Кіпрі, і вважається досить дорогим тютюновим сортом. Особливість тютюну Латакія в тому, що можна використовувати не тільки його листя, але і стебла, а процес сушіння відбувається шляхом підвішування куща тютюну над тліючим вугіллям. У результаті такої обробки колір тютюну набуває характерний аромат і темний (майже чорний) колір. Тютюн для трубки Латакія вважається однією з класичних добавок у тютюнові суміші, яка має інтенсивний смак (її частка в суміші повинна становити не більше 50%).

  Perique
  У класифікації трубкового тютюну представлений ще один рідкісний і, мабуть, найдорожчий сорт - люльковий тютюн Перик . Вирощують його в штаті Луїзіана (США) і виготовляють у досить малих кількостях. У процесі його вирощування зрізається верхівка, завдяки чому сік і аромат концентруються в останніх листах. У процесі обробки тютюн сорту Перик злегка підсушують і вкладають в бочки, де він проходить тривалий процес ферментації під пресом, без доступу повітря та застосування добавок. У результаті Перик набуває смак перцю і стає дуже міцним, і хоча вважається, що в цьому тютюні високий вміст нікотину, в дійсності він складає 2,75%. Тим не менш, люльковий тютюн Перик в чистому вигляді, як правило, не використовується, а його частка в суміші повинна становити всього 2-3%.

  Oriental
  В класифікацію трубкового тютюну входять і Східні, або так звані орієнтальні (Oriental), до яких відноситься кілька десятків сортів тютюну, що росте в східній частині Середземномор'я. Східний тютюн вирощується в сухому кліматі, тому на їхньому листі утворюється попереджуючий висихання шар, який і містить натуральні ароматичні масла. Східний трубковий тютюн піддається сушці на сонці, відрізняється невеликою міцністю, злегка пряним ароматом і солодкуватим смаком. Найбільше застосування східного трубкового тютюну присутнє в англійських і шотландських тютюнових сумішах.

  Найвідоміші марки тютюнових сумішей
  AMPHORA
  Продукт більше, ніж двовікової майстерності і досвіду нідерландських виробників. Тютюнова суміш Амфора ніколи не запускається у виробництво без попередньої оцінки знавців - курців люлькового тютюну. Продукт являє собою суміш найкращих сортів тютюну зі всього світу для цінителів приємних речей у житті.
  Regular
  Ви надаєте перевагу звичайному витриманому люльковому тютюну? Вдихніть природний аромат тютюну AMPHORA REGULAR. Справжній тютюн у своєму найчистішому вигляді.

  Full Aroma
  Якщо Ви є цінителем повного букету ароматних властивостей Вашого трубкового тютюну AMPHORA FULL AROMA стане Вашим коханим. Свіжість смаку тютюну нагадує свіжість весняного квітучого саду.

  Rich Aroma
  Ви відноситесь до категорії курців трубки, що віддають перевагу солодкуватому аромату тютюну? Його Ви знайдете в AMPHORA RICH AROMA.. Відкрийте для себе красу тонкого аромату лісового горіха.

  Mild Aroma
  Вам подобається м'який, легкий і свіжий на смак тютюн? Спробуйте цей. Відрізняється чудовим запашним ароматом з присмаком м'яти.

  Golden
  Навіть хороший знавець трубки може бути здивований тонким і солодким ароматом тютюну Golden Virginia подвійної ферментації, збагаченого східними екзотичними типами тютюну.

  Black
  Досвідченний курець трубки особливо оцінить пряний смак і багатий букет дещо підігрітого тютюну Берлі, збагаченого чорними типами тютюнів подвійної ферментації.

  CAPITAN BLACK
  Regular
  Найбільш популярний люльковий тютюн в Америці, не сплутаєш ні з яким іншим. Майстер починає приготування суміші з міцних, чорних тютюнів Кевендіш, листя яких пропарюють, щоб законсервувати їх аромат. Потім він додає ніжні сорти Берлі і золотисті Віргінські сорти, які надають м'якість і глибину. І, нарешті, в якості завершального акорду, до суміші додаються найкращі ароматизатори, що роблять її смак і аромат інтенсивнішими. Тим, хто курить "Капітан Блек", оточуючі часто кажуть: "Як приємно пахне ваш тютюн!"

  Gold
  Традиційний м'який золотистий Кевендіш, особливо ароматизований для отримання багатого смаку і запаху. За задумом, ця суміш повинна складатися тільки з золотистих Кевендішскіх тютюнів, що видно і з її кольору. Для неї використовуються більш ароматний тютюн, який, разом з тим, зберігає свою м'якість. Цей тютюн повинен "визріти", щоб його багатий смак зміг проявитися повністю.

  Supreme
  Добре збалансована суміш, що складається з різних видів зрілого густого тютюну Берлі і сортів вишуканого тютюну Вірджинія з солодким ароматом ванілі. Все це забезпечує спокійне приємне паління. Людям, хто курить тютюн Капітан Блек, постійно роблять компліменти з приводу обраного ними тютюну, який має чудовий аромат.

  Royal
  Поєднання ароматного чорного і золотого плиткового тютюну, підсиленим додаванням ванілі для отримання м'якого, приємного, густого диму.

  ALSBO
  Gold
  Ця суміш готується з тютюнового листка GoldenVirginia, що поставляється з кращих районів Африки і Бразилії, який змішується зі світлими сортами тютюну Buriey. До нього додається чорний плитковий тютюн Black Cavendish, який створює унікальний контраст і надає легкість диму. Аромат Alsbo Gold розроблений спеціально для цієї суміші: це унікальне відчуття для курця і оточуючих.

  Silver
  У цю легку, приємну і м'яку плиткову суміш трансформується тютюн типу Golden Virginia. Рафіновану суміш доповнюють спеціальні ароматизатори, які складаються з ванільних добавок, що мають солодкуватий східний відтінок. Цей справжній люльковий тютюн цінують курці за його смак і ті відчуття, які він доставляє, а їхні друзі - за чудовий аромат.

  Black
  Дуже м'яка суміш створена на основі чорного плиткового тютюну Black Cavendish, рафінованого за допомогою технологічного процесу, який є секретом фірми. Після цього суміш доповнюється невеликою кількістю легкого і світлого солодкого віргінського листа. Alsbo Black має чудовий аромат ванільного типу, який надає йому надзвичайно приємний смак.

  CLAN
  Clan Aromatic
  Унікальними властивостями Клен зобов'язаний своєму вмісту, до якого входять 14 різних сортів тютюну з усього світу. Його рецептура тримається в найсуворішому секреті і відома лише невеликій кількості обраних. Цю суміш доповнюють цільні листя Віргінського тютюну, індонезійський ферментований тютюн, висушені повітрям, кілька сортів тютюну, висушених на сонці і, як завершальний штрих - Латакія, додана для міцності. Весь тютюн виключно пахучі, що саме надає суміші неповторний аромат. Тютюн солодкуватий і має легкий присмак карамелі.

  Clan whisky
  Суміш Віскі складена із спеціально відібраних зі - всього світу (включаючи Індонезію, Африку, Бразилію) сортів тютюну, але особливо з числа так званих, сильно ароматизованих сортів тютюну: Вірджинія, Зімбабве і Бразилії. Частина цієї суміші піддається унікально розробленому процесу, який надає їй виразний, блискучий, чорний колір і за допомогою якого вона набуває особливої м'якість смаку і гостроти. Уся суміш, в цілому, збагачується ароматом натуральних інгредієнтів таких як мед. І нарешті, в суміш додають головний аромат екстрактів віскі, що пройшли спеціальну обробку.

  Поради при виборі тютюну: чим легше тютюн і чим дрібніше він порубаний - тим гарячіше трубка буде куриться. Більш вологий і важкий тютюн горить повільніше і необхідно прикладати зусилля для підтримки горіння. Між двома цими крайнощами є величезна кількість сумішей, які володіють оптимальними якостями. Ось кілька видів тютюнових сумішей, які підійдуть новачкові:
  GOLD BLOCK
  аристократ у світі трубкового тютюну. Горить повільно, володіє солодкуватим смаком і не допускає утворення "гарячого" диму.

  CLAN
  тютюн, вироблений в Голландії. М'який, володіє приємним запахом.

  DUNHILL READY RUBBED
  кращий тютюн для початківців - м'який, легкий у користуванні, не викликає неприємних відчуттів на язиці.

  ERINMORE MIXTURE
  цей тютюн легко запалити, не утворює "гарячого" диму.

  MELLOW VIRGINIA
  ароматизований, м'який, простий в обігу.  Хьюмідори
  Справжні італійські хьюмідори

  Всі права на сайт - власність ©YOU.UA, 2010-2022.
  Дизайн - ©J.K.®Design, 2010-2022.